Bu site emekli olmuştur. Arşiv amaçlı olarak BT AKADEMİ sponsorluğunda yayın hayatına devam etmektedir.
C#nedir?com
 
Site İçi AramaSİTE İÇİ ARAMA
Üye Girişini AçÜye GİRİŞİ
Üye girişi için tıklayın.
Kullanıcı Adı
Şifre
 
Beni her zaman hatırla
Bir hafta boyunca kullanıcı bilgilerinizi kullanıcı çıkışı yapana kadar hatırlar. (Paylaşılan bilgisayarlarda önerilmez.)
 
Şifremi / Kullanıcı Adımı unuttum.
 
.net TV RSS GÜNCEL MAKALELER
emre TAŞ
Başlangıç
emre TAŞ
yazının devamı >
Hüseyin Çelik
Captcha ve Captcha'nın OCR ile analizi
Hüseyin Çelik
yazının devamı >
Önsel Akın
NHibernate
Önsel Akın
yazının devamı >
Mehmet Sencer Karadayı
Lightswitch' e Giriş
Mehmet Sencer Karadayı
yazının devamı >
emre TAŞ
Başlangıç
emre TAŞ
yazının devamı >
Makale Gönder Bende Yazmak İstiyorum
.net TV RSS.NET TV
Android OS Üzerinde Yazılım Geliştirme Android OS Üzerinde Yazılım Geliştirme - Kubilay Kulaoğlu
Android ile Programlamaya Başlangıç Android ile Programlamaya Başlangıç - kubilay Kulaoğlu
WPF-Chart  Kontrolü WPF-Chart Kontrolü - Görkem Sezgin
Silverlight'a Temel Bakış Silverlight'a Temel Bakış - Görkem Sezgin
Linq Teknolojisi Linq Teknolojisi - Görkem Sezgin
Video Gönder Bende Yayınlamak İstiyorum
anketAnket
.NET Yeniliklerini Takip Etmek Sizin İçin Nekadar Önemli ?Diğer anketler ve sonuçları için tıklayın.
  Diğer Herşey
Sponsorlar
BT Akademi
Medya Portakal
Video Hosting Sponsoru
Csharpnedir.com bir Ineta üyesidir
Uzman Abi
Her Yönüyle C# - Sefer Algan
 
.NET Akademi yeni programları başlıyor!
.NET Akademi, C#nedir?com'un düzenlediği en kapsamlı eğitim programı 20 Mayıs'ta iki zaman seçeneği ile başlıyor. Hafta sonları devam edecek bu eğitim .NET'in her türlü uygulama alanını kapsamaktadır. .NET Akademi aynı zamanda MCSD sertifika sınavlarına yönelik hazırlanmış olmasına rağmen Yukon ve Whidbey gibi yeni geliştirme ortamlarını da kapsamaktadır. Detaylar için haberi okuyunuz...
1 - .NET Akademi Hakkında Kısa Bilgiler.

Eğitim Başlangıç Tarihi 20 Mayıs 2006 Cumartesi


Eğitim Saatleri 1.Seçenek
09 : 00 - 13: 00 (Cumartesi ve Pazar Günleri)

2.Seçenek
14 : 00 - 18: 00 (Cumartesi ve Pazar Günleri)
Eğitim Süresi Toplam 6 Ay
Kontenjan 10
Eğitim Yeri BTAkademi , Kadıköy- İstanbul
Adres : Eğitim Mahallesi Kasap İsmail Sk. Sadıkoğlu İş Merkezi 4 No:19 Hasanpaşa,Kadıköy
Kroki için tıklayınız
Google Map Görüntüsü
Eğitmenler Sefer Algan, Oğuz Yağmur
Eğitim Ücreti 2500 YTL + KDV


2 - .NET Akademi nedir?

.NET Akademi .NET platformunda C# dili ile geliştirme yapmak isteyen kişiler için özel hazırlanmış içeriğe sahip bir eğitim programdır. .NET Akademi C#nedir?com ve Türkiye’’nin yazılım konusunda başarısını ispatlamış kurumlarından BT Akademi işbirliği sonucunda hazırlanmıştır. Bu eğitim programı boyunca C# ve .NET in her bir konusu detaylı bir şekilde ele alınarak katılımcılara aktarılacaktır. Bu eğitim programı .NET dışında herhangi bir yazılım geliştirme ortamında yazılım geliştirmiş yada yazılım geliştirmeye yeni başlayan kişilerin .NET ve C#’’ı hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmeleri amacıyla düzenlemektedir. .NET Akademi, C#nedir?com’’un 1 yılı aşkın süredir düzenlediği C# Akademi eğitim programlarının bir uzantısı olup bu eğitim programında edinilen tecrübelere dayandırılmıştır. Bu eğitim programı C# dili kullanılarak .NET in bütün alanlarını kapsayan ender eğitim programlarından biridir. Eğitim Visual Studio.NET 2005 ve SQL Server 2005 üzerinden yapılmaktadır.

Bu eğitim programının en önemli özelliği geçtiğimiz aylarda çıkan Visual Studio.NET 2005(Whidbey) ve SQL Server 2005(Yukon) gibi Microsoft’un yeni nesil geliştirme ortamlarınıda kapsıyor olmasıdır.
Kurs boyunca her iki platform ile birlikte gelen yeni özelliklerde katılımcılara aktarılacaktır. Bu anlamda bu kurs Türkiye’’deki ilk eğitim programı olma özelliğinede sahiptir.

3 - .NET Akademi’de dersler hangi günlerde ne şekilde işlenecek?

.NET Akademi eğitiminin ders saatleri her kesimden programcının katılabileceği şekilde ayarlanmıştır. .NET Akademi eğitiminde dersler hafta sonu her gün saat 09:00 - 13:00 yada 14:00 - 18:00 saatleri arasında olmak üzere günde 4 ders saati olacaktır. Kurs süresinin uzun olması sebebiyle, gerekli motivasyonun sağlanması ve anlatılan konuların pekiştirilmesi için zaman zaman bir haftalık tatiller olacaktır. Tatil haftaları kursiyerlerin istekleri doğrultusunda eğitim süresince belirlenecektir. Hangi haftaların ve günlerin tatil olacağı konusu esnek bırakılmış ve katılımcıların isteği doğrultusunda ayarlanması öngürlmektedir.

4 - .NET Akademi’ye kimler katılabilir?

.NET Akademi eğitim programı konularını sıfırdan ele alacağı için herhangi bir ön şartı bulunmamaktadır. .NET ile yazılım geliştirmek isteyen ve C# dilini her yönüyle detaylı bir şekilde öğrenmek isteyen deneyimle programcılar veya programlamaya yeni başlayan kişiler katılabilir. Katılımcılar, deneyimli .NET uzmanları kişilerin etkin ve başarılı anlatımıyla .NET i bütünüyle kavramış olacaktır.

Ayrıca .NET Akademi eğitimi Microsoft’un MCSD (Microsoft Certified Solution Developer) ve MCAD (Microsoft Certified Application Developer) sertifikalarını almak için gerekli olan sınavlara da hazırlık niteliği taşımaktadır. Bu sertifikaları almak isteyenler de .NET Akademi eğitim programına katılabilirler.


5 - .NET Akademi ücreti ne kadar ve nasıl ödeyeceğim?

.NET Akademi eğitim programı sizler için özel ve uygun şartlar altında hazırlanmıştır. .NET Akademi’nin 5 aylık toplam ücreti 2500 YTL+KDV’dir. Bu fiyat eğitim ücretinin peşin ödenmesi durumunda geçerli olacaktır. Katılımcılar eğitim ücretini eğitim başında ödeyebileceği gibi dilerse 5 eşit taksitle de ödeyebilir. Taksitle ödeme yapmak isteyenlerin ödeme takvimleri kesin kayıt sırasında kendilerine iletilecektir.


6 - .NET Akademi bittiğinde neleri öğrenmiş olacağım?

.NET Akademi eğitim programının sonunda .NET in aşağıda verilen bütün konularını en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş ve sağlam bir altyapı oluşturmuş olacaksınız. 7.1 Temel C# Konuları

Temel programlama teknikleri, nesne yönelimli programlama kavramı, I/O işlemleri ve C# Akademi programında ele alınan bütün kavramlar. Bu kapsamda C# programlama dili her yönüyle sıfırdan ele alınacak ve temel programlama altyapısı oluşturulacaktır. Bu bölümde ayrıca son sürümü geçtiğimiz aylarda yayınlanan C# 2.0 ‘daki yeniliklerde anlatılacaktır.

7.2 İleri C# Konuları

Exception handling, Event tabanlı programlama, reflection (yansıma), OOP Tasarım Desenleri (Design Patterns), katmanlı tasarım mimarisi, COM ve Windows API lere erişim gibi bir çok ileri seviyedeki C# konuları ele alınacaktır. Bu aşamada Windows ve Web uygulamalara temel bir giriş yapılacak ve örnekler bu tür görsel uygulamalar üzerinden anlatılacaktır.

7.3 SQL Server ve Veritabanı Kavramı

Günümüzde en çok kullanılan veritabanı yönetim sistemi olan SQL Server bir programcı perspektifi ile alınacaktır. SQL Server ile ilgili her türlü bilgi, tablolar, SP oluşurma, indeksleme, ilişkisel tablo tasarımı, transaction, fonksiyonlar,görünümler, T-SQL ve yönetim ekranları detaylı bir şekilde incelenecektir. Ayrıca geçtiğimiz aylarda çıkan Sql Server 2005 (Yukon)’un yeni özellikleri de kurs kapsamında olacaktır. SQL Server’ın .NET ile entegrasyonu (SQLCLR) detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Kursa katılanlar eğitimin tamamını SQL Server 2005 uygulama ortamı üzerinden öğreneceklerdir.

7.4 ADO.NET ve Veritabanı Uygulamaları Geliştirme

Her türlü uygulamanın temel görevlerinden birisi olan veriye erişim eyleminde kullanılan Data Erişim kütüphanesi ve .NET in data erişim altyapısı olan ADO.NET kurs kapsamında detaylı olarak ele alınacak ve gerçek örneklerle konular anlatılacaktır. Bağlantılı(connected) ve bağlantısız(disconnected) katman, transaction kavramı gibi konuların yanı sıra veri erişimi konusunda dikkat edilmesi gereken konular gibi her türlü veri erişim konusu detaylı bir şekilde ele alınacaktır. Bu bölümde aynı zamanda XML standartları (XSL, XSLT, XQuery vs) işlenecek ve .NET in XML veri kaynakları için tasarlanmış olan kütüphaneleri anlatılacaktır. Ayrıca yine Ayrıca yine geçtiğimiz aylarda olan çıkan ADO.NET 2.0 daki yeni özelliklerde katılımcılara aktarılacaktır. Özellikle SQL Server Yukon ‘un CLR ile entegrasyonu sonrasında değişen ADO.NET kütüphaneleri ayrıntılı bir şekilde incelenecektir.

7.5 Windows Uygulamaları Geliştirme

.NET in en temel uygulama alanlarından biri olan Windows uygulamaları geliştirme her yönüyle ele alınacaktır. Localization, Globalization, Resource dosyalar, Windows kontrolleri kullanımı, Drag&Drop mimarisi, Windows uygulamalarında DataBinding mekanizması, DataGird özellştirme, özel bileşen (component) geliştirme, kullanıcı tanımlı kontroller, GDI+ ile grafik tabanlı programlar, Windows event mekanizması ve özel eventler ve burada bahsedilemeyen Windows programlamaya yönelik her türlü konu kurs kapsamında ele alınacaktır.

7.6 ASP.NET 2.0 Uygulamaları Geliştirme

Belkide .NET in en önemli uygulama alanı olan ASP.NET kursun en önemli bölümlerinden biri olacaktır. ASP.NET ile web uygulaması geliştirme, asp.net web kontrollerini kullanma, doğrulama kuralları, regex, istemci taraflı betikleri(javascript) kullanma gibi temel konuların yanı sıra, caching (ön belleğe alma), durum yönetimi, kullanıcı tanımla kontroller, Ajax tabanlı geliştirme, kullanıcı asıllama ve yetkinlendirme gibi ileri seviye konularda detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Ayırca yine diğer konularda olduğu gibi geçtiğimiz aylarda son verisyonu çıkacak olan ASP.NET 2.0 ‘ı bu kursta tamamen öğrenmiş olacaksınız. ASP.NET 2.0 çok fazla değişiklik ve iyileştirme ile gelecektir.

7.7 İleri .NET Konuları

Serialization, Soket ve Ağ programlama, Multi-Threading, Asenkron Çağrımlar, Dağıtık Transaction Mimarisi, .NET Remoting,Versiyonlama teknikleri ve burada bahsedilmeyen NET in bir çok alt konusu kısacası .NET ile ilgili bağımsız ele alınabilecek her konu kurs kapsamında anlatılacaktır.

7.8 XML Web Servisi Geliştirme

Web servisleri günümüzde dağıtık mimarili yazılım sistemleri ve uygulamaların entegrasyonu söz konusu olduğunda ilk akla gelen standartlardan birisidir. Bu kursta Web servisleri standartları(SOAP,WSDL,DISCO vs) ve amacı, web servislerini oluşturma, web servislerine senkron ve asenkron erişim, WSE(Web Service Enhancment) gibi konular ele alınarak katılımcıların dağıtık düzende ne şekilde uygulama geliştirebilecekleri ele alınacaktır. Web servislerine ek olarak .NET in bir diğer dağıtık uygulama geliştirme mimarisi olan .NET Remoting altyapısı da bu kapsamda ele alınacaktır.

7 - Eğitime nasıl kayıt olacağım ve nereye başvuracağım?

Eğitim ile ilgili burada cevabını bulamadığınız her soru için [email protected] adresine e-mail atabilirsiniz. Ayrıca 0216 550 50 51 numaralı telefondan da bilgi alabilirsiniz. Eğitime katılmak için öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak ön kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir.

< Sabah Kuru : Kayıt formuna gitmek için tıklayınız. >

< Öğlen Kuru : Kayıt formuna gitmek için tıklayınız. >

Ön kayıt sırasında size ulaşabilmemiz için mutlaka e-mail adresi ve telefon numaranızı doğru girdiğinize emin olunuz. Ön kaydınız alındıktan sonra sizinle iletişime geçilecek ve kesin kayıt için izlenmesi gereken adımlar size aktarılacaktır.

8 - Eğitimde herhangi bir kitap verilecek mi?

.NET Akademi eğitim programında her katılımcıya aşağıdaki kitaplar ücretsiz olarak verilecektir.

1 - Her Yönüyle C#, Sefer Algan
2 - SQL Server ile Veritabanı Programlama, Yaşar Gözüdeli
3 - SQL Server 2005 Eğitim Notları
4 - C# ile Veritabanı Programlama, Aykut Taşdelen
5 - İleri ve Kurumsal .NET Uygulamaları, Aykut Taşdelen10 - .NET Akademi katılım belgesi alacakmıyım?

.NET Akademi eğitimi sonunda bir adet katılım belgesi verilecektir. Katılım belgeleri eğitmen tarafından imzalanmış isme özel katılım sertifikası olacaktır.

Diğer sorularınız için lütfen [email protected] adresini kullanınız.

 
 
SON 10 Haber
» Uygulama Geliştirme Yarışması
» Microsoft Yazılım Teknolojileri
» BT Akademi Eğitim Takvimi
» BT Akademi Ankara'da
» BT Akademi’den MCPD Eğitimi...
» MVC Eğitiminde Kampanya
» İş İlanı : Avenn Group
» IT Proje Yönetimi
» ASP.Net MVC Framework Semineri
» Silverlight 3.0 Programı